Remedium

hero

Grota Solna

 

Grota Solna jest oryginalną metodą zastosowania zdrowotnych właściwości soli. Warunki życia we współczesnym zurbanizowanym i zelektronizowanym społeczeństwie narażają nas na obcowanie z wieloma niekorzystnymi czynnikami, takimi jak: promieniowanie z wszechobecnych komputerów i telefonów komórkowych, szybkie i stresujące tempo życia, żywność modyfikowana genetycznie i nasycona dużą zawartością środków chemicznych. Te oraz inne czynniki wpływają na rozregulowanie i osłabienie naszego systemu odpornościowego, czego najbardziej widocznym przykładem jest wzrost liczby osób cierpiących na alergie. Dlatego w leczeniu chorób alergicznych bardzo ważna jest zmiana klimatu. Nie każdy jednak dysponuje odpowiednią ilością czasu bądź środków finansowych, które umożliwią mu wyjazd nad morze.

Idealnym rozwiązaniem dla tych osób może być wizyta w Grocie Solnej „REMEDIUM”.

smallg2

Nasza grota zbudowana jest z brył wydobywanych z pakistańskich złóż soli kamiennej oraz Morza Martwego. Pomieszczenie, w którym odbywają się seanse wyglądają jak naturalna pieczara uformowana przez przyrodę. Dodatkowo działanie relaksacyjne zapewnia odpowiednio skomponowana muzyka oraz oświetlenie. Mikroklimat groty nasycony jest biopierwiastkami (jod, wapń, selen, chrom, brom i inne) w stężeniu kilkakrotnie wyższym niż w zwykłym nadmorskim klimacie. Sól jonizuje ujemnie powietrze co powoduje przywrócenie zaburzonej na skutek promieniowania elektromagnetycznego (np. komputerów, tel. komórkowych) równowagi energetycznej człowieka.

Jeśli Ty lub Twoje dzieci:

U coraz większej liczby dzieci diagnozuje się alergię oraz powikłania związane z jej przebiegiem. Z myślą o ich zdrowiu organizujemy codziennie specjalne seanse, w trakcie których nasze pociechy, w sposób nieskrępowany, bawiąc się zabawkami mogą korzystać z dobrodziejstw mikroklimatu obecnego w grocie.

W naszej Grocie Solnej codziennie dbamy nie tylko u utrzymywanie odpowiedniego mikroklimatu ale również o higienę i sterylność pomieszczenia. Codziennie po seansach pomieszczenie groty jest odkażane specjalną lampą bakteriobójczą, zwłaszcza sól na podłodze oraz leżaki. Obowiązkowe są białe czyste skarpetki (muszą być przyniesione na zmianę) lub jednorazowe foliowe ochraniacze. Sól pokrywająca podłogę jest wymieniana raz w roku, a fotele oraz zabawki dla dzieci są często czyszczone i odkażane

odwiedźcie Grotę Solną Inhalacyjną…

… zauważalna poprawa zdrowia już po 5 zabiegach!